İddia: L.A. Noire, Sony PS VR’a da gelecek!

0

L.A. Noire, dedektiflik türünde bir yapım. İlk kez 2011’de piyasaya sunuldu ve yılın en iyi oyunları arasında gösterildi. Elbette yeni nesil konsollara uyumlu bir versiyonu da (Remastered) bu noktada merakla bekleniyordu. Yeni iddialara göre sadece yeni nesil konsollara değil, sanal gerçeklik uyumluluğu da söz konusu.

Oyun odaklı yayınları ile tanınan çok sayıda uluslararası medya platformunda yer bulan habere göre Sony PlayStation 4 için yayınlanmak üzere olan video oyunu L.A. Noire’nin Sony PlayStation VR (sanal gerçeklik) versiyonu da geliştiriliyor. Yakında oyun meraklılarıyla buluşacak olan yapıma dair ses getiren gelişmenin detayları ilgi çekici…

Prototipi üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü, yapımın geliştiricisi Rockstar Games’e (GTA serisinin de yapımcısı) yakınlığı ile bilgilenen birden fazla kaynağa dayandırılarak ifade edilen yapım, ayrıca çarpıcı bir yenilikle gelebilir. Buna göre Grand Theft Auto V’te de görülen yeni konsollara gelişiyle birlikte sunulan first person modu, L.A. Noire’de de sunulabilir. Elbette tüm bunlar birer iddia durumunda, resmi bir bildiri henüz gelmiş değil.

Remastered versiyonunun , PS4 ve Xbox One’ın yanı sıra Nintendo Switch için de yayınlanacağı biliniyor. Çıkış tarihine dair Rockstar Games nezdinde resmi bir tarih verilmemekle birlikte ‘yaz sonu’ ifadesi kullanılıyor.

Cevap bırakın