İddia: iPhone serisinin tamamı Face ID ile gelebilir

0

2018’de tanıtılacak tüm iPhone modellerinin Face ID teknolojisi ile gelebileceği iddia ediliyor.

2017 yılının iPhone modellerinin teknoloji raflarında yer almasının ardından sonraki yıla ilişkin bazı iddiların kamuoyunda ses getirmeye başladığı görülüyor. Apple’a yakınlığı ile bilinen analist Ming-Chi Kuo’nun 2018 yılı iPhone serisine yönelik açıklamaları bu noktada öne çıkıyor.

Apple alanındaki tahminlerinin yüksek doğruluk payıyla adından sıklıkla söz ettiren başarılı analist Kuo, iPhone X modeliyle ilk kez bir iOS cihazına entegre edilen Face ID teknolojisinin, sonraki yıl gelecek tüm iPhone’larda yer alacağını iddia etti.

Kuo, Touch ID yani parmak izi okuyucusunun yerine TrueDepth kamera eşliğinde gelen Face ID sisteminin, 2018’deki iPhone modellerine entegre edilmesiyle birlikte Apple’ın Android cihazlara karşı avantaj sağlamayı planladığını belirtiyor.

Söz konusu değişikliğin, tüm yeni modellerde tam ekran tasarım ve TrueDepth kamera ile yüz tanıma/Face ID beraberinde AR uygulamaları için kullanıcı deneyimine entegre edileceği ifade eden analist bu şekilde sağlanacak yeni kullanıcı deneyiminin de farklılaşma yoluyla rekabette avantajın gerçekleştirilmesini sağlayacağına inandığını kaydetti. Ek olarak 2018’de gelecek iPad Pro modellerinin de bu teknolojiyle gelebilceği yönündeki beklentilerini de açıkladı.

Kuo ayrıca, Android temelli 3D algılama teknolojilerinin 2018 yılı ikinci çeyreğinden 2019 ilk yarısına kadar olgunlaşmasını beklediğini düşündüğünü de söyledi.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın