İddia: iPhone SE 2 yolda

0

Çok sayıda iddialı Android modelinin teknoloji raflarında yer almaya başlayacağı önümüzdeki birkaç aylık süreçte yeni bir iPhone modeli de söz konusu olabilir.

Apple’ın iPhone 5 serisini referans alarak güncel donanımla sunduğu iPhone SE, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkede yoğun ilgiyle karşılanmıştı. Bu noktada hemen her Apple lansmanında akıllara gelen ilk sorulardan biri de ikinci nesil iPhone SE modelinin tanıtılıp tanıtılmayacağıydı. Şimdiye kadar beklenen sürprizi yapmayan Apple’ın bu yıl yeni iPhone SE ile gündeme gelebileceği, hiç olmadığı kadar yüksek sesle ifade ediliyor.

Çok sayıda konsept video ve fotoğrafın internete düşmesinin ardından saygın bir web sitesinin Apple’a yakın kaynaklara dayandırdığı bir haberde iPhone SE 2 adıyla gelecek yeni iOS akıllı telefonunun kısa süre zarfında duyurulacağı kaydedildi. Tam olarak ne zaman sorusu açıklık kazanmazken ‘önümüzdeki bahar’ ifadesi kullanıldı. Yani çok sayıda iddialı Android modelinin teknoloji raflarında yer almaya başlayacağı önümüzdeki birkaç aylık süreçte bir de yeni iPhone modeli söz konusu olabilir. Kulağa ilginç geliyor.

apple a12 bionic

Güncel bir deneyim…

Öte yandan yeni nesil iPhone SE’nin yeni ve güncel bir deneyim vaat etmesi bekleniyor. 4.7 inçlik çentikli bir ekranla gelebileceği düşünülen modelde ince ekran çerçevesi ve FaceID yüz tanıma sensörü gibi özellikler dikkat çekecek. Kablosuz şarj desteği sunacağı da iddia edilen iPhone SE 2 fiyatı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın