İddia: iPhone 8’de parmak izi okuyucusu arka kısımda konumlandırılabilir

0

Apple’ın sonraki akıllı telefonu iPhone 8 için lansman tarihine birkaç ay kala spekülasyonların da artmaya başladığı görülüyor. Çeşitli belgelerin basına sızdırılmasıyla ilişkilendirilen bazı bilgilerle iPhone 8’deki bazı özelliklere dair tahminler kamuoyunda yer buluyor. Ortaya çıkan yeni bir iddia, söz konusu akıllı telefonla ilgili çarpıcı tasarım/teknoloji olasılıklarından biri olarak kayıtlara geçiyor. Her ne kadar Apple tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmese de oldukça ilginç bir gelişme söz konusu…

Uluslararası basında yer bulan bir görsele göre iPhone 8, arka kısmıyla şaşırtabilir. Uzun yıllardır kamera ve Apple logosuna ev sahipliği yapan arka kısımda, yeni bir dairesel alan ve parmak izi okuyucusunun bulunabileceği kaydediliyor. Bu noktada kameranın altında bir parmak izi okuyucunun olacağı iddiası gündeme geliyor.

Öte yandan Apple’ın iPhone 8’de 5.8 inçlik OLED ekran ile birlikte tüm zamanların en büyük ekranlı akıllı telefonunu potansiyel kullanıcılara sunacağı, kamera tasarımının öncekilerden daha farklı olarak yatay değil, ‘dikey’ yapıda geleceği ve bir dizi yazılımsal yeniliğin de kullanıma sunulacağı şeklinde beklentiler bulunuyor.

Ek olarak cihazın sanal bir ‘home’ tuşuyla gelme olasılığı da şimdiye kadar ortaya çıkan bilgiler ışığında güçlü görünüyor. Yine şimdilik spekülasyon durumunda olmakla birlikte kablosuz şarj, 3D yüz tanıma gibi özelliklerin de yeni iPhone’da dikkat çekici yenilikler arasında olacağı tahmin ediliyor.

iPhone 8 modelini önümüzdeki eylül ayında lanse edilecek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın