İddia: iPhone 8 gecikmeli tanıtılabilir

0

Ekran Resmi 2017-04-25 17.35.20

Apple’ın popüler iOS cihaz serisi iPhone, bu yılın sonuna doğru gerçekleştirilmesi beklenen bir etkinlikle güncellenecek; şirketin iPhone 7s yerine iPhone 8 şeklinde modelini sunması yönünde de spekülatif olmakla birlikte çok sayıda bilgi var. Yeni bir iddia ise son derece farklı bir konuya dikkat çekiyor…

Çin kaynaklı iddialara göre sonraki iPhone, OLED ekranlı olacağı için bir dizi tedarik sorunuyla karşı karşıya. Donanım tarafında birçok yeniliğin söz konusu oluşu, modelin tanıtım tarihi ve dolayısıyla potansiyel kullanıcılarına merhaba demeye başlayacağı çıkış tarihini geciktirebilir. Bu sürpriz spekülasyonlara ilişkin resmi bir Apple yalanlaması ya da açıklaması ise gelmiş değil.

Yetişecek mi?

OLED ekranlarla geleceği belirtilen iPhone 8 (ya da iPhone 7s) için Ağustos-Ekim ayları arasındaki üretimin ne şekilde seyredeceği büyük bir soru işareti olarak yorumlanıyor. Bu da akıllı telefon modeli için lansmanın yılın son aylarında gerçekleşmesine, satışların ise 2018 başında yapılmaya başlanmasına neden olacak gibi görünüyor. Elbette tüm bunlar birer iddia.

Çipsetler ve kamera tarafındaki durum ne?

OLED tarafındaki bu durumun dışında 10nm Apple A10 çipsetleriyle ilgili üretimin ise yolunda olduğu, ayrıca yeni kameraların da yeni iPhone’la birlikte geleceği kaydediliyor. Donanım tedariğine ilişkin en büyük merak konusu ise ekran tarafında.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın