Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiİddia: iPhone 7'ye yeni bir renk seçeneği geliyor

  İddia: iPhone 7’ye yeni bir renk seçeneği geliyor

  iphone-7-mavi

  Yılın merakla beklenen akıllı telefon modellerinden biri de Apple tarafından tanıtılacak olan iPhone 7. Lansman tarihi net olmamakla birlikte Apple tarafından eylül ayında duyurulması bekleniyor. Eylül ayı yaklaştıkça iPhone 7’ye yönelik dedikodular da doğal olarak artıyor. Onlardan bir tanesi daha önce de gündeme gelen yeni bir renk seçeneği iddiası…

  Daha önce iPhone 7’nin ‘uzay grisi’ renk seçeneği yerine ‘koyu mavi’ renk seçeneğinin geleceği gündeme gelmişti. En son söylentilere göre ise iPhone 7’ye gelecek olan yeni renk seçeneği Apple Watch ile uyumlu olması açısından ‘uzay siyahı’ olacak. Apple’ın akıllı saatinde koyu gri renklerde ve oldukça ilgi gören bir alternatif bulunuyor.

  9To5Mac sitesinin haberine göre anonim bir kaynaktan elde edilen bu bilginin doğru olma ihtimali son derece yüksek. Çünkü söz konusu kaynak her ne kadar anonim olsa da IP adresinin lokasyonunun Apple merkezinin hemen yakınlarında yer aldığı bildirilmiş durumda.

  Aynı kaynaktan gelen bir başka iddia ise ana ekran (home) tuşu ile ilgili. İddiaya göre Apple iPhone 7’de Home tuşunu fiziksel olarak kaldırmayacak ama tuşa basınca tıpkı Force Touch’ta olduğu gibi bir hissiyat yaşatacak. Yani ne tam olarak sanal ne de tam olarak fiziksel bir tuş olacağa benziyor. Teknoloji şirketinin 2016’daki akıllı telefon modelinin detaylarıyla ilgili nihai sonuçlar önümüzdeki aylarda resmi olarak ortaya çıkacak.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  NOT: Görsel temsilidir. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN