İddia: iPhone 7’de 16 GB seçeneği olmayacak

0

Woman holding iPhone 6 Space Gray over the table

Tüketici elektroniği şirketi Apple, iPhone serisi akıllı telefonlarını uzun yıllardır 16 GB depolama seçeneği ile birlikte satışa sunuyor. Ancak önümüzdeki aylarda tanıtılacak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta bu durum değişebilir…

Önde gelen uluslararası medya organlarından The Wall Street Journal’da yer alan habere göre iPhone 7, 16 GB seçeneği olmadan potansiyel kullanıcıları ile buluşacak. İddiaya göre giriş seviyesi iPhone 7 ve 7 Plus modelleri, 32 GB ile başlayacak, en düşük iPhone 7 cihazlarında fiyatlar da buna göre belirlenecek.

Eylül ayında duyurulacak Apple akıllı telefonlarında fiyat konusunda izlenecek strateji ise net değil.

En üst model 128 GB kapasiteye sahip olacak

Son iddialar ışığında Apple’ın iPhone planları 4.7 ve 5.5 inç olmak üzere iki ayrı modelde sunulacak üç depolama kapasitesi şeklinde olabilir; 32/64/128 GB. iPhone 7 için geliştirilmiş kamera sensörü, iPhone 7 Plus’ta ise çift kamera sensörü beklentileri gündeme yansıyor. Ayrıca cihazlardaki anten çizgilerinin tasarımında değişiklik olacağı ve kulaklık girişinin de olmayacağı belirtilenler arasında. Ayrıca internet basınına sızan kimi görsellerde söz konusu modellerin daha ince ve kısa olacağı da görülüyor. Apple nezdinde konuyla ilgili herhangi bir doğrulama ise gelmiş değil.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir. 

Cevap bırakın