İddia: iPhone 12 tanıtım tarihi ertelendi! İşte olası nedenleri…

0

Pandemi sürecinin üretim yönünde ciddi etkiler yaşatması tüm teknoloji firmalarını olduğu gibi Apple’ı da ciddi bir şekilde etkiliyor…

Tüm dünyayı etkileyen korovirüs salgını iPhone 12 çıkış tarihini de etkiledi. Her geçen gün yeni iPhone modeli hakkında farklı bilgiler gelirken son duruma göre iPhone 12 çıkış tarihinin 2020 son çeyreği öncesinde mümkün gözükmüyor. Bloomberg’in iPhone tedarik zincirinden aldığı bilgilere göre Apple’ın iPhone 12 çıkışı beklentilerin ötesine geçerek yıl sonunu bulacak. Öte yandan paylaşılan bilgilerde Apple’ın iPhone 12 için yapacağı strateji hakkında da iddialar yer alıyor.

iPhone 12 çıkış tarihi 2020 sonunu bulacak mı?

Pandemi sürecinin üretim yönünde ciddi etkiler yaşatması tüm teknoloji firmalarını olduğu gibi Apple’ı da ciddi bir şekilde etkiliyor. Bu etkiler iPhone 12 çıkış tarihini yılın son çeyreğine kadar geciktirecek. Apple’a bileşen tedariği sağlayan Broadcom’un CEO’suna göre tamamıyla bir gecikme olmaması gündemde değil, diğer yandan yeni modellerde yaşanan geniş çaplı üretimin yıl sonuna kadar toparlanamayabilir.

Apple’ın iPhone 12 stratejisi

Yapılan yorumlara göre Apple’ın 2018’deki stratejisini bu yıl da uygulaması bekleniyor. Apple iPhone XS ve iPhone XS Max modellerini 2018 yılı Eylül ayında tanıtmış, daha sonra ise Ekim 2018’de iPhone XR modelini duyurmuştu. Bir başka iddiaya göre ise Apple’ın yeni iPhone modellerini Eylül ayında tanıtmasına rağmen satışlara sonraki aylarda başlayabileceği belirtiliyor.

Cevap bırakın