İddia: iPhone 12, iPhone SE’den daha küçük olacak!

0

Yeni iddialara göre iPhone 12, 5.4 iinç ekrana sahip olacak ve kısa süre önce piayasaya sürülen iPhone SE 2020’den daha kompakt yapıda olacak…

Apple tarafından bu yıl satışa çıkarılacak olan iPhone 12, ekranı 5.4 inç olmasına rağmen, 4.7 inç ekranlı iPhone SE’den daha küçük boyutlu olabilir. Apple’ın yeni giriş seviye modeli olması beklenen iPhone 12 bu yıl diğer yeni modeller ile birlikte tanıtılacak. Cihaz piyasaya çıkmadan öne çıkan iddialar ile adından söz ettiriyor. Yabancı basında yer alan bilgilere göre iPhone 12, 5.4 iinç ekrana sahip olacak ve bu yıl içerisinde piayasaya sürülen iPhone SE 2020’den daha kompakt yapıda olacak.

iPhone 12 özellikleri ile adından söz ettirecek gibi görünüyor. Apple’ın önümüzdeki aylarda piyasaya söreceği dört yeni iPhone 12 modeli hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. EverythingApplePro Twitter hesabı tarafından yapılan paylaşımda iPhone 12 modelinin 3D yazıcıyla basılmış bir maketinin videosu yayınlandı. Videoda en çok dikkat çeken ayrıntı ise iPhone 12’nin bu yıl piyasaya sürülen iPhone SE 2020’den büyük ekrana sahip olmasına rağmen kasasının daha küçük olması.

Bu durumun en büyük nedeni ise iPhone SE 2020 modelinde Home tuşunun yer alması ve üst çerçevesinin nispeten kalın olması. iPhone 12 ailesinin başlangıç modeli olan ana modelde ise çentikli ekran kullanılacak ve Home tuşu bulunmayacak. OLED ekrana sahip olması ve 5G desteği sunması beklenen modelin başlangıç fiyatı hakkında da spekülasyonlar başladı.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın