İddia: iPad Pro, 2018’de parmak izi okuyucusu olmadan gelecek

0

iPhone X’daki Face ID teknoloji, iPad Pro 2018’e gelebilir. İşte detaylar…

iPhone X, 2017’nin en çok dikkat çeken akıllı telefon modellerinden biri. Face ID adını alan yüz tanıma teknolojisi ise şüphesiz dikkat çeken temel argümanları arasında yer aldı. İddialar, Apple’ın sonraki iOS cihazlarının bazılarında da söz konusu teknolojiye yer verebileceği yönünde; 2018’deki iPad Pro’lar, bunlardan biri.

iPhone X’la başlayan Face ID hamlesinin iPad Pro 2018 serisinde de kullanıma sunulacağı iddia ediliyor. Bununla birlikte tabletin bir Home tuşuna sahip olmayabileceği, dolayısıyla parmak izi okuyucusu olmadan geleceği de belirtilenler arasında yer alıyor. Apple ürünlerine yönelik tahminlerindeki yüksek doğruluk payıyla tanınan KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo da görüşlerini paylaştığı son raporunda tam olarak yukarıda belirttiğimiz detayları ele aldı.

iPad Pro’nun sonraki versiyonlarında TrueDepth özelliği ile beraber Face ID teknolojisinin kullanımını beklediğini ifade eden Kuo, bunun dışında modellerin tasarım değişikliğine gidip gitmeyeceğine yönelik görüşünü aktarmadı. Diğer yandan OLED ekran panellerinin 2018’de iPad serisine geleceğini umduğunu belirtti.

iPad’in yanı sıra 2018’deki tüm iPhone modellerine Face ID özelliğinin geleceğine yönelik iddialar söz konusu.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan iddia ve gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın