İddia: iPad mini 5 çok yakında geliyor!

0

2015 yılından beri yenilenmeyen iPad mini serisinde merakla beklenen ‘5’ numaralı üyenin 2019 ilk çeyreğinde duyurulabileceği iddia ediliyor. İşte detaylar…

iPad mini 5 beklentileri son dönemde iyiden iyiye artmış durumda. Başarılı bir kompozisyon vaat eden iPad mini 4’ün bundan yaklaşık 4 sene önce tanıtıldığı düşünüldüğünde kimilerine göre de ‘acaba serinin fişi mi çekildi’ sorusu da sorulmuyor değil. Ancak Apple’ın yeni nesil iPad mini 5 ile yakın zaman içerisinde tüketicilerin karşısına çıkabileceği iddia ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda düzenlediği etkinlik kapsamında yeni nesil iPad Pro’yu tanıtan şirketin beşinci nesil iPad mini’yi 2019 ilk çeyreğinde, yani ilk aylarında lanse edebileceği kaydediliyor.

Apple’a yakın kaynaklardan edinilen bilgilere dayandırılan çıkarım, teknoloji severlerin heyecanlanmasına yol açtı bile.

Öte yandan yenilenecek olan iPad mini’nin çok büyük değişiklikler sunması beklenmiyor.

Halihazırda son derece kompakt ve ergonomik bir tablet deneyimi vaat eden iPad mini serisinin bir dizi donanımsal geliştirmeyle geleceği belirtiliyor.

Daha düşük maliyetli bir ekran, iyi işlemciler, geliştirilmiş kamera özellikleri ve Touch ID parmak izi sensörünün öne çıkan ayrıntıları olma ihtimali yüksek.

Bitmedi…

Bu arada araya küçük bir dedikodu daha sıkıştıralım, iPad mini 5’in yanı sıra 10 inç ekranlı iPad beklentileri de son dönemde revaçta. Daha ince gövdeyle geleceği kaydedilen en yeni iPad’in Apple Pencil desteğiyle öne çıkması muhtemel.

En nihayetinde ise Apple’ın iPad modellerine yönelik stratejisinin son halinin önümüzdeki birkaç ay içerisinde ortaya çıkması güçlü bir olasılık. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

 

Cevap bırakın