İddia: iPad için OLED “çok uzak” bir olasılık

0

Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, iPad ürün segmentinde OLED ekranlı ilk alternatiflerin 2024’te gelebileceğini öne sürdü. İşte detaylar…

Apple’a yönelik tahminlerinin daha sonrasında gerçek çıkmasıyla adından uzun yıllardır söz ettiren Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPad ve MacBook modellerinde OLED ekran sunmasını uzun süre beklemediğini söyledi. Ünlü analist, MacBook için OLED ekranın en erken 2025’te geleceğine inandığını kaydetti. iPad tarafı için daha iyimser bir tahminde bulunan Ming-Chi Kuo, söz konusu ürün segmentinde OLED ekranlı ilk alternatiflerin 2024’te gelebileceğini öne sürdü.

Analiste göre Apple, 2024 ve 2025 için OLED ekran tarafında LG ile iş birliğine gidecek.

Apple’ın bir süre daha mini-LED panellerle üretim yapacağına inandığını ifade eden Ming-Chi Kuo, OLED kalitesine dair tahminlerinin büyük olasılıkla doğru çıkacağını sözlerine ekledi.

Öte yandan Apple’ın özellikle MacBook ürünlerinde son dönemde ciddi bir atılım yaptığını görüyoruz. Donanım tarafında bu kadar hızlı şekilde geliştirilen modellere OLED tacının 2025’te gelmesi açıkçası beklentilere ters bir çıkarım. Ancak Çinli analistin bundan önceki birçok iddiasının gerçek çıkması, beklentileri yeniden ele almayı gerekli kılacak gibi görünüyor.

Apple, 2022’de bir dizi MacBook modeli daha tanıtmayı planlıyor. iPad’de de yeni modeller yılın geneline yayılacak şekilde gelebilir.

Gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın