İddia: iOS 10.3 sonrasında iPhone’lar hızlandı

0

iPhone7soylenti13

Apple’ın işletim sistemi güncellemeleri konusunda oldukça proaktif bir teknoloji şirketi olduğu biliniyor. Sıklıkla beta versiyonlar yayınlayan ve yazılımını geliştirme yolunda durmaksızın adımlar atmaktan kaçınmayan öncü marka, bu yönüyle tüketici elektroniği pazarında haklı bir konuma ulaşmayı bilmiş durumda. Kamuoyuna yansıyan son gelişme ise şirketin en yeni mobil işletim sistemi güncellemesi olan iOS 10.3’le ilgili…

Yayınlanan güncelleme sonrasında mobil cihazların performans algoritmalarında bir dizi farklılığın gözlendiği kaydediliyor. ‘Resmi’ iddialara göre dosya sisteminin yenilenmesi beraberinde iOS daha da hızlandı. Evet, görüşün sahibi Apple mühendislerinden Renaud Lienhart; tanınmış isim, iOS 10.3’ün olumlu yönlerinden bahsetti.

Lienhart’a göre iOS cihazlar, son güncelleme ile birlikte daha stabil ve akıcı bir yazılım kullanımı üzerinden deneyimlenebiliyor. Ekrana dönüş, geçişler ve diğer eylemlerde artan hız dikkat çekiyor. Ayrıca iOS’taki çoğu animasyonun da kırpıldığı, bunun da hız faktörüne olumlu yansımalarının olduğunun altı çiziliyor.

iOS 10.3’ün ‘hızı hissettirdiği’ ifade edilirken kullanıcıların çeşitli forumlarda belirttiği görüşleri de bunu destekler nitelikte. En nihayetinde ise mobil işletim sistemlerinin gelişimi devam ediyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın