İddia: Huawei P50 ailesi 17 Nisan’da tanıtılabilir

0

Resmi olmasa da Huawei’nin yeni P50 modellerini 17 Nisan 2021 tarihinde tanıtması bekleniyor…

Huawei P50 akıllı telefon ailesinin tanıtımı yaklaştıkça, Huawei’nin bu yeni amiral gemisi modellerine ilişkin bilgiler de gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Şu an için piyasada dolaşan bilgiler kesinlik içermese de her yeni söylentinin bizleri bu yeni akıllı telefon ailesine bir adım daha yaklaştırdığı kesin.

Resmi olmasa da Huawei’nin yeni P50 modellerini 17 Nisan 2021 tarihinde tanıtması bekleniyor. Daha önce OnLeaks platformu tarafından tasarım detayları sızdırılan modellerin şimdi de kullanacakları işlemciye dair bilgiler gelmeye başladı. Kaynaklara göre Huawei, Kirin 9000L işlemcisini kısa zaman içerisinde tanıtacak ve bu işlemci bir Huawei P50 modelinde yer alacak. İşlemci, Samsung’un 5nm üretim sürecini taşıyor fakat Kirin 9000’e göre GPU çekirdek sayısı ve işlemcinin temel saat hızında bir miktar düşüş söz konusu olacak. Buradan hareketle Kirin 9000L işlemcinin P50 Pro ya da P50 Pro Plus modellerinde değil, standart P50 modelinde kullanılacağını düşünüyoruz.

Öte yandan Huawei P50 Pro ve P50 Pro Plus’a ilişkin başka bilgiler de bulunuyor. Kaynaklar her iki modelin 6,6 inç büyüklüğünde, 2640 x 1080 piksel çözünürlüğünde, 10 bit renk derinliği ve 120 Hz tarama hızı barındıran ekranlarla geleceğini ifade ediyor. Son olarak en büyük iddia, Huawei P50 ailesinin kutudan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkacak ilk modeller olacağı yönünde… Huawei’nin bu hamlesine kesin gözüyle bakılmasa da yeni P50 modellerinin Android işletim sistemiyle gelmeyecekleri biliniyor.
Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın