İddia: Huawei P30 Pro ‘daha performanslı’ gelecek

0

Heyecanın arttığı lansman tarihinin de yaklaştığı bu günlerde en üst seviye model olan P30 Pro’ya dair bazı bilgiler de kamuoyunda yer buluyor.

Akıllı telefon tercih aşamaları günümüzde sanıldığından çok daha zorlu. Sadece yazılım tarafında değil yakın fiyatlara sahip modeller açısından teknik özellikler tarafında da tüketici beklentisini sürekli olarak farklılaşıyor. Bu değişim ve rekabete en iyi ayak uyduran şirketlerden biri ise şüphesiz Huawei. Son yıllarda ciddi ivme yakalayan marka, özellikle en en son üst segment modelleriyle çok konuşuldu. 10 milyonu aşkın tedarik rakamına ulaştığı bilinen bu serinin devamı da merakla bekleniyor.

Bu kapsamda 26 Mart 2019’da Paris’te tanıtılacak olan Huawei P30 ve P30 Pro’nun ilgi uyandırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Heyecanın arttığı lansman tarihinin de yaklaştığı bu günlerde en üst seviye model olan P30 Pro’ya dair bazı bilgiler de kamuoyunda yer buluyor.

Performansıyla adından söz ettirecek…

Son spekülasyonlara göre Huawei P30 Pro, doğrudan 8 GB RAM’e sahip olacak. Tek çekirdekten 3.251, çok çekirdekten ise 9.670 puan alan cihazın Geekbench sonuçları itibarıyla da oldukça performanslı geleceği aşikar.

Öte yandan Kirin 980 işlemcisinin Snapdragon 855 kadar ‘sınırları zorlayıcı’ olmadığı da biliniyor. P30 Pro’da ekranın 6.4 inç olacağı ve 1080 × 2340 piksel çözünürlük sunacağı iddia ediliyor. Ayrıca 5G desteği, 40W hızlı şarj, ekran üzerinde konumlandırılacak parmak izi okuyucusu gibi özellikleriyle de çıtayı yükselteceği kaydediliyor.

NOT: Görsel temsilidir.

 

Cevap bırakın