İddia: Huawei Mate 20 Pro ‘çok güçlü’ gelecek

0

Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Huawei Mate 20 Pro, elde edilen son bulgulara göre oldukça güçlü gelecek. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Huawei’nin 16 Ekim 2018 tarihinde İngiltere’de tanıtacağı akıllı telefon modeli Huawei Mate 20 Pro’ya dair bilgiler gelmeye devam ediyor. Cihazın AnTuTu benchmark sonuçları ortaya çıktı. Yeni Kirin 980 işlemcisiyle gelecek olan Android telefonun AnTuTu puanı 313.516 olarak kayıtlara geçti. Söz konusu puan, 128 GB depolama alanı ve 6 GB RAM’li versiyonda elde edildi.

İşlemci tarafında 115.296 ve grafik işlemcisi tarafında ise 112.516 puan elde ettiği görülüyor. Söz konusu puanlar bir hayli yüksek, karşılaştırma yapılması amacıyla Snapdragon 845 işlemcisine sahip modellerde yaklaşık puanın 290-300 bin aralığında olduğunu belirtmek mümkün. Bu bağlamda kısa süre içerisinde tüm ayrıntılarıyla günyüzüne çıkacak olan modelin performansta sınırları zorlayacağı anlaşılıyor.

Üç farklı donanım alternatifi sunabilir…

İddialara göre yeni Huawei Mate 20 Pro; 4, 6 ve 8 GB olmak üzere üç RAM seçeneği üzerinden sunulacak. Depolama alanı ise 128, 256 ve 512 GB seviyesinde.

Cihazın çentikli ekran tasarımı, 3D yüz tarama, üç arka kamera gibi özellikleri ile yılın son döneminin en iddialı modellerinden biri olabileceği kaydediliyor.

Nihai özellikler ve cihaza dair kullanıcı deneyimini ilgilendiren teknoloji testleri için bir süre daha beklenmesi gerekiyor

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın