İddia: Huawei Mate 10 6.2 inç ekranla geliyor

0

Huawei’nin merakla beklenen akıllı telefonu Mate 10 için artık geriye sadece birkaç gün kaldı. Birden fazla varyasyonla, çeşitli model alternatifleriyle geleceği ise kesin. Ayrıca tasarımına dair çok sayıda resmi bilgi de doğrudan Huawei kaynaklı şekilde açıklanmış durumda. Ancak bitmedi… Cihazın hala birçok özelliği nihai lansman tarihinden önce netlik kazanmayacak, diğer yandan ipuçları da gelmeye devam ediyor…

Son bilgiler, akıllı telefonun bir tanıtım görseli ile birlikte ortaya çıktı. Mate 10’un 4000 mAh kapasiteli bir pile sahip olacağı daha önce de görülmüştü ve bizler de haber yapmıştık. Yeni detay ise ekran büyüklüğü hakkında…

Mate 10’un Çin’deki bir teknoloji mağazasındaki broşürleri için hazırlanmış bir görseli, tam olarak ekran özelliklerini gözler önüne seriyor. Her ne kadar konuyla ilgili resmi bir doğrulama gelmese de oldukça önemli bir ipucu olduğu anlaşılıyor.

6.2 inçlik ‘dev’ ekran…

Buna göre Android işletim sistemli Huawei Mate 10, 6.2 inç, 2160 x 1080 piksellik çözünürlüklü ekrana sahip. Ayrıca 20 + 23 MP çift arka kamerası ile 4000 mAh pil kapasitesi de vurgulanıyor.

Diğer yandan modelin Kirin 970 çip setiyle geleceği bilgisi daha önceden doğrulanmıştı. Tasarım ipuçları ve donanıma dair birçok başka detayla birlikte lansman tarihi olan 16 Ekim 2017’ye çok az şeyin kaldığını belirtmek mümkün.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: En üstteki görsel temsilidir.

Cevap bırakın