İddia: Huawei katlanabilir ekranlı akıllı telefon planlıyor

0

Samsung’tan sonra Huawei’nin de ekranı katlanabilen telefonlar üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Huawei P20, P20 Pro ve P20 Lite ile hatrı sayılır başarı yakalayan, kamuoyunda ilgileri üzerinde toplamaya başaran teknoloji şirketinin bu kez de katlanabilen bir model üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü iddia ediliyor. Bu yönde basına yansınyan bazı görüntüler dikkat çekiyor.

Oppo, Samsung, Lenovo, ZTE ve LG gibi markaların da bu yönde çalışmalar yürüttüğü biliniyor, bu bağlamda Huawei’nin yarışa dahil olma planları ihtimali yüksek bir olasılık gibi görünüyor.

Huawei’nin, Samsung’un Galaxy X adıyla sunacağı kaydedilen katlanabilir ekranlı modelinden önce, kasım ayında model duyurusu yapacağı belirtiliyor. Ayrıca teknoloji şirketinin ekran konusunda LG Display’le iş birliği gerçekleştirmeye hazırlandığı da kamuoyunda yer bulan iddialar arasında yer alıyor.

İlk modeller 2018 sonunda gelebilir…

Basında yer bulan haberlere göre katlanabilir ekranlı ilk telefonlar 2018’in sonuna doğru duyurulabilir. Samsung’un yanı sıra Huawei’nin de bu alanda üretim bandını harekete geçirmeye hazırlandığı iddiaları şimdilik yüksek boyutlarda görünmese de, önceki dönemlerde hemen hemen tüm modellerinin tanıtımlarından önce bazen fotoğraf, bazense lisans bilgileri ile basında yer bulduğu hatırlandığında, önümüzdeki süreçte daha fazla detayın açıklık kazanması ihtimali hiç de az değil.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın