İddia: HTC U11 Plus böyle görünecek

0

Önümüzdeki günlerde (2 Kasım’da duyurulabilir) tanıtılması beklenen HTC U11 Plus, Tayvan merkezli teknoloji şirketinin Google tarafından satın alınan mobil bölümünün sunduğu ilk model olacak. Üst segment akıllı telefona dair merak edilen çok sayıda konu var, bunlardan biri de tasarımında neler sunulacağı hakkında ve bu yönde ortaya çıkan bazı görseller söz konusu.

Ortaya çıkan görüntüler, HTC U11 Plus’ın bilgisayar ortamında gerçekleştirilmiş hassas çizimleri ve teknik illüstrasyonları halinde. Dolayısıyla HT mühendisleri tarafından hazırlanmış tasarımlar olabileceği belirtiliyor. Nasıl sızdırıldığı henüz bilinmeyen bu görseller, temel olarak göz kamaştırıcı bir arka kısım ve detayları gözler önüne seriyor.

HTC’nin tanıtılacak akıllı telefonunda, sıvı yüzey adını alan tekniği kullanacağı anlaşılıyor. Parlak ve aynaya benzeyen bir arka yüz özetle. İnce çerçevelere sahip olduğu görülmekle birlikte, Samsung Galaxy S8 ve LG V30’dan daha kalın yapı dikkatlerden kaçmıyor.

Cihazın 3.5 mm jack’ının yerine USB Tip-C portuna yer vereceği anlaşılıyor. Arka kısımda bir parmak izi okuyucusu ve tek bir lens görünüyor. Genel hatları bu şekilde. Ancak şunu da belirtmemiz gerek, henüz resmi bir doğrulama söz konusu değil, yani nihai tasarım için U11 Plus’ın lansmanının beklenmesi daha doğru olabilir.

Birkaç detay daha; cihaz iddialara göre Snapdragon 835 işlemci, 4/6GB RAM, 64/128 GB dahili depolama alanı ve 6 inç ekrana sahip olacak. Pilinin de 4000 mAh kapasiteli olacağı yönünde tahminler var.

Cevap bırakın