İddia: HTC U bu özelliklere sahip olabilir

0

htc-10-promo

Gözler Samsung’un Galaxy S8’ine çevrilmişken bir diğer amiral gemisi modelin de lansmanına sayılı zaman kalmış durumda. Android işletim sistemiyle gelecek olan 2017’nin en iddialı akıllı telefon modellerinden birinin de HTC U olması bekleniyor. Peki HTC U hangi özelliklere sahip olacak, ne gibi yönleri ile öne çıkacak? İşte bu sorulara dair resmi olmayan bazı yanıtlar kamuoyuna yansıdı.

Ocean yani okyanus kod adıyla hazırlıkları devam eden HTC modelinde rekabete ayak uyduracak güçlü özellikler sunulması bekleniyor. Akıllı telefonun ekran ve diğer özellikleri ile iddiasını ortaya koyacağı da bildirilenler arasında yer alıyor.

Son sızıntılara bakılırsa HTC U, 5.5 inç formunda bir ekranla gelebilir. Böylelikle önceki yıllardaki klasik HTC amiral gemisi modellerine göre daha büyük bir ekranın gündemde olduğu aşikar. Ekranın sunacağı çözünürlük değerinin ise 2560 x 1440 piksel yani WQHD olacağı kaydediliyor.

Metal çerçeveli cihazın yazılım tarafında ise Edge Sense’e yer verilecek. HTC U, Android 7.0 Nougat işletim sistemi versiyonuyla birlikte gelecek.

Cihazla ilgili bir diğer ilginç özellik de kaydırma ve çimdirme hareketlerine getirilecek yenilikler olacak gibi. Yenilikçi bazı parmak hareketi türleri de söz konusu olabilir.

Donanımının çekirdeğini Snapdragon 835’in oluşturması beklenen cihazda 16 MP ana kamera, 12 MP ön kamera, 64 ve 128 GB dahili depolama alanları ile artırılabilir hafıza özellikleri öne çıkacak.

HTC U tanıtım tarihi beklentisi ise nisan ayı ortası şeklinde.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın