Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımİddia: HTC One M10 Quad HD ekran sahip olacak

  İddia: HTC One M10 Quad HD ekran sahip olacak

  htc-one-m10-concept2016’nın merakla beklenen Android’li akıllı telefon modellerinden biri de HTC One M10. Tayvanlı üreticinin bu sene tanıtacağı en iddialı cihaz olması beklenen One M10 için beklenen lansman tarihi ise net değil; Şubat ayında İspanya’da düzenlenecek teknoloji fuarı Mobile World Congress 2016 kapsamında duyurulması ise ihtimaller arasında. Öte yandan modele dair bazı iddialar kamuoyuna yansımaya devam ediyor. Bunlardan en yenisi ise geçmiş yıllarda çoğu telefona dair bilgileri daha tanıtılmadan paylaşması ve tahminlerinin yüksek orandaki doğruluğu ile bilinen Evan Blass (@evleaks olarak da bilinir) imzası taşıyor.

  Blass, kaleme aldığı yeni bir makalede HTC One M10 olduğunu iddia ettiği görselleri ve özelliklerini aktardı. HTC tarafından resmi olarak doğrulanmayan ya da herhangi bir açıklama getirilmeyen bilgilere göre One M10 modeli oldukça yüksek donanım argümanları ile gelebilir…

  htc-one-me9-global-ksp_multimediaCihazın 2560 x 1440 piksel yani Quad HD çözünürlüklü 5.1 inç AMOLED ekrana sahip olacağı belirtilenler arasında öne çıkıyor. Özetle One M9’a göre yükseltilmiş çözünürlüğün yanı sıra LCD’den AMOLED’e geçiş söz konusu olabilir. Ayrıca ilgili modelin 12 MP kamerayla geleceği iddia edilen özellikler arasında yer alıyor. Bu noktada altı çizilmesi gereken kısım ise kameranın ‘Ultrapixel’ sensörle geleceği iddiası. 2 mikronmetrelik bir piksel boyutu anlamı taşıyan Ultrapixel, 12 MP arka kamera için görüntüleme performansında ciddi artış anlamına gelebilir. Kamerada optik görüntü sabitleme, lazer otomatik odak gibi ek özelliklerin de geleceği bildiriliyor. HTC, eğer @evleaks’in ifade ettiği teknik detaylar doğruysa ekran ve kamera konusunda dikkat çekebilir gibi görünüyor.

  One M10 modelinde Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, microSD desteği ve parmak izi sensörü de olası özellikler arasında. Tasarım anlamında ise mevcut bilgiler ciddi değişimlerin olmayacağı yönünde. Ancak geçtiğimiz sene HTC CEO’sunun gerçekleştirdiği konuşmalarda amiral gemisi modeller için tasarımda farklılığa gidileceğine dair bazı işaretlerin olduğu biliniyor. Özetle bazı tasarımsal farklılıklar da potansiyel kullanıcılara sunulabilir.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Not: Görseller temsilidir. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN