İddia: Google’ın katlanılabilir akıllı telefonu 2021 sonuna gelebilir

0

Google’ın katlanılabilir akıllı telefonunu piyasaya sürme ihtimali bile teknoloji dünyasında heyecan yaratmayı başardı. İşte detaylar…

Google’ın katlanılabilir bir cihaz üzerinde çalıştığı bir Google belgesi ile sızdırıldı. Önümüzdeki yılın son çeyreğinde piyasaya sürüleceği düşünülen katlanabilir ekranlı Pixel modeli ile birlikte Google; Huawei, Samsung ve Xiomi gibi markaların yer aldığı segmentte adından söz ettirmeye çalışacak.  Önümüzdeki yılın son çeyreğinde piyasaya sürüleceği iddialı edilen cihazın kod adı da belli oldu: Passport.

Belgede katlanılabilir telefon için iki farklı modelden daha bahsediliyor, fakat bu cihazlar ile alakalı herhangi bir detaya yer verilmediği görülüyor. En nihayetinde ise Android geliştiricisi olan Google’ın katlanılabilir akıllı telefonunu piyasaya sürecek olması büyük bir adım olarak değerlendiriyor.

Peki Google bu alandaki çalışmalarından daha önce bahsetmiş miydi? Google katlanılabilir telefonunun özellikleri neler?

Google’ın bu tip bir model üzerinde çalışıyor olması sürpriz değil. Geçen yıllarda gerçekleştirilen zirvede katlanılabilir akıllı telefon prototipi üzerinde çalışıldığı Google tarafından doğrulanmıştı. Şirketin uzun yıllardır bu model ile alakalı çalışmalar yaptığını, ancak katlanılabilen cihazların kullanım durumunun netliği ile alakalı sorunlar nedeniyle kesin karar veremediği kaydedilmişti.

Daha önce katlanılabilir akıllı telefon alanında çalışmalar yapmış Samsung, Huawei ve Xiomi gibi büyük şirketlerle rekabet içine girecek olan Google, işletim sistemi tarafındaki başarısından ötürü kısa sürede güçlü bir konum elde edebilir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın