İddia: Google, Hindistan’da fiziksel mağaza açmayı planlıyor

0

Google, keni akıllı telefonlarının, dünyanın en büyük pazarlarından Hindistan’da daha fazla satışı doğrultusunda adımlar atmayı planlıyor olabilir. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Google’ın Pixel akıllı telefon satışlarını artırmak için Hindistan’da fiziksel mağaza açmayı planladığı iddiaları kamuoyunda yer buldu. Buna göre Google, Asya ülkesinde Pixel telefonlarının satışlarında artış sağlanması amacıyla ilk mağazasını 20182in ikinci yarısında açabilir. Deneyim merkezi maiyetindeki mağazaların ABD’dekilere benzeyeceği kaydediliyor.

Google, kendi ülkesinde Pixel 2 telefonlarının özelliklerinin deneyimlenebileceği kompakt mağazalar kurmuştu. Hatta düşük ışıkta fotoğraf yeteneklerinin görülebilmesi için bazı noktalarda karanlık odalar dahi vardı. Bu noktada tüketicilerin ilgisinin Hindistan’da fiziki mağaza açılmasının önünü açtığı detayı da iddialar arasında yer buldu. Birkaç alışveriş merkezinin temsilsicine, Google’ın kendi mağazalarını kurması yönünde talep geldiği belirtildi.

Öte yandan Google, Hintli vatandaşlarla daha yoğun etkileşim beraberinde sadece akıllı telefonlarını sunmayı planlamıyor olabilir. Şirketin akıllı ev ürünleri, Chromecast modelleri, Daydream VR sanal gerçeklik gözlükleri gibi diğer teknoloji cihazlarının da Hindistan’da açılacak fiziksel mağazalarda yer bulabileceği ifade ediliyor.

Google, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Diğer taraftan ‘…yorum yapmıyoruz’ şeklinde, iddiaları reddetmeyen bir ifade kullanmaktan da kaçınmadı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın