İddia: Galaxy Tab S4’te akıllı tarama özelliği olacak

0

Samsung Galaxy Tab S4, akıllı tarama özelliği ile son derece inovatif bir güvenlik çözümü vaat edebilir…

Android işletim sistemine sahip tablet bilgisayarlarıyla ülkemizde yoğun ilgi gören Samsung’un yakın zaman içerisinde tanıtılması beklenen yeni ürünlerinden biri de Galaxy Tab S4. Tabletin, fiyat-performans anlamında iddialı olacağı kaydediliyor, öte yandan resmi lansmanı öncesinde kimi detayları netlik kazanmaya devam ediyor.

Samsung’a yakınlığı ile tanınan web sitesi SamMobile’da yer alan bir habere göre şirketin Galaxy Tab S4 modelinde Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinden aşina olunan akıllı tarama özelliğine yer verilebilir. Biyometrik kimlik doğrulama şeklinde özetlenebilen özellik, iris tarama ve yüz tanıma fonksiyonlarını bir arada sunuyor.

Bu noktada bir dizi akıllı sistematik devreye giriyor, ilk etapta göz bebeği taranıyor, ancak ışığın yeterli olmadığı koşullarda bu işlemin gerçekleşmemesi durumunda hızlıca yüz tarama devreye giriyor.

Detayları şimdilik kesinlik kazanmasa da ilgili özelliğe dair görselin, tabletin ortaya çıkan yazılımında görülmesi olasılığı artırıyor. Bu görselin tablet yerine telefonla, hemen hemen aynısı, Galaxy S9 serisinde görülmüştü.

Sürprizler bekleniyor…

Öte yandan model, sadece iris tarama ve yüz taramayla sınırlı kalmayabilir. Çünkü üzerinde bir parmak izi okuyucusunun var olup olmadığı konusu açıklık kazanmadı.

Samsung’un tablet modelini Ağustos ayının sonunda başlayacak olan IFA 2018 kapsamında, Almanya’da lanse etmesi bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın