İddia: Galaxy Note 7, 2 Ağustos’ta tanıtılacak

0

note-5

Samsung adına 2016’nın son hazırlıkları devam eden akıllı telefonu Galaxy Note 7. İddialı Note serisinin en yeni üyesinin çarpıcı özelliklerle geleceği uzun süredir gündemdeki iddialar arasında yer alıyor. Cihazın tanıtım tarihiyle ilgili de çeşitli spekülasyonlar söz konusu. İşte bunlardan sonuncusu tanınmış Rus teknoloji muhabiri Eldar Murtazin tarafından aktarıldı ve teknoloji gündeminde yer buldu.

Beklenen tarih 2 Ağustos 2016 mı?

Murtazin’e göre Galaxy Note 7 için resmi tanıtım tarihi 2 Ağustos 2016 olacak. Samsung’un söz konusu tarihi temmuz ayı içerisinde doğrulayacağı da yine iddialar arasında. Samsung, 2 sene önce Galaxy Note 4’ü eylül ayında Almanya’da düzenlenen teknoloji fuarı IFA kapsamında lanse etmişti; Note 5 ise 2015’in ağustos ayında duyuruldu. Sıradaki Note serisi akıllı telefon için de yine ağustos ayı muhtemel görünüyor.

Ekran boyutu da değişebilir

Murtazin, ayrıca ilgili modelin bazı teknik detayları hakkında da görüş belirtti. Akıllı telefonda 3600 mAh pil kapasitesi ve 20 saate varan video oynatma süresi ile iddiası çok yüksek bir pil dayanıklılığının öne çıkacağını ifade eden muhabir, ekranın da 5.8 inç olacağını ifade etti. Bilindiği üzere Note 5’in ekran boyutu 5.7 inç, yani tahmin; bu noktada bir boyut artışına işaret ediyor.

Yılın önemli ve merakla beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan Samsung Galaxy Note 7’ye dair tahminler, rapor ve iddialar Media Trend’te önümüzdeki süreçte de sıklıkla karşınızda olacak.

Bilgilendirme: Samsung’un Galaxy Note 5’ten sonraki modelde Note 6 yerine Note 7 model adlandırmasını kullanacağı yönünde yoğun emareler söz konusu. Ancak tantılacak cihaz Galaxy Note 6 adıyla da gelebilir.

NOT: Görsel temsilidir. 

Cevap bırakın