İddia: Fuchsia’da Android uygulama keyfi mümkün olabilir

0

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni işletim sisteminin Android uygulamalarını destekleyebileceği iddia edildi. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Google’ın her yıl sayısız yazılım hamlesinde bulunduğu net bir şekilde bilinir. Milyarlarca cihazda kullanımda olan mobil işletim sistemi Android ile rekabette öncü konumda yer alan şirketin sonraki ‘büyük’ yazılım hamlelerinden birinin adı Fuchsia olacak. Fuchsia, Google’ın yoğun olarak üzerinde çalışmakta olduğu yeni işletim sisteminin adı ve hakkında her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

Son gelişmelere göre Fuchsia, Android işletim sistemi üzerinde çalışabilen uygulamaları destekleyebilir. Dolayısıyla entegre bir yapı ile halihazırdaki milyonlarca Android uygulaması ile beraber kullanım nokasında kapsamını geniş tutulması da gündemde olabilir.

Fuchsia’nın benimsenmesi için olumlu yansımaları olacağı kaydedilen özellik, geçtiğimiz günlerde XDA Developers forumlarında gündeme geldi. Kesinliği söz konusu olmasa da uygulama geliştiriciler tarafından gündeme getirilmiş olması, doğruluk payını artıran bir detay maiyetine sahip.

Öte yandan teknoloji dünyası, Google tarafından sunulacak yeni işletim sisteminin Android desteği olmadığı taktirde başarı yakalamasının zor olacağı noktasında birleşiyor. Yeni işletim sistemleri için uygulama geliştirecek yazılımcıların da bu yönde teşvik edilmesinin kolay olmayacağı belirtiliyor. Dolayısıyla Google’ın sonraki iddialı yazılımı, muhtemelen Android ile iç içe bir platform yapısı sunacak. Elbette nihai özellikleri için çıkış tarihinin beklendiği de aşikar. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın