İddia: Cyberpunk 2077, Sony PS5 için yolda

0

CD Projekt Red’in başarılı oyunu Cyberpunk 2077’nin Sony PS5’e gelebileceği belirtildi. İşte detaylar…

CD Projekt Red, şüphesiz rol yapma oyunları dendiğinde akla ilk gelen şirketlerden. Başarılı başkanı Adam Kicinski de oyun kamuoyunun yakından tanıdığı isimler arasında. Şirketin gelecek stratejileri ise büyük merak konusu. Bu bağlamda bazı sorular direkt olarak Kicinski tarafından ele alınarak kapsamlı şekilde yanıt buldu.

Merak edilen bazı soruları yanıtlayan CD Projekt Red başkanı, Cyberpunk 2077’yi ‘başka bir nesilde’ çıkarma imkanları bulmaları halinde bunu severek gerçekleştireceklerini ifade etti. Bu sözleriyle PlayStation 5’e (PS5) atıfta bulunan Kicinski, yapımın söz konusu nesil için hazırlanmakta olduğuna dair de bir ipucu vermiş oldu.

Öte yandan Cyberpunk 2077, mevcut nesilde de ilgi görmeye devam ediyor. Oyunla ilgili yayınlanan yeni bir infografiğe göre CD Projekt YouTube kanalında yayınlanan Cyberpunk 2077 E3 2018 fragmanıunın en çok izlenen video olduğu kaydediliyor. Witcher’ın fragmanlarını dahi arkasında bırakan video, ilginin hangi boyutlara geldiğine işaret ediyor.

Bir gelişme de yapıma dair ‘kısa vade’ haberleri ile ilgili… Cyberpunk 2077 PC için çıkacak. Bu noktada oyunun fps kamera açılarıyla geleceği de aktarılan bilgiler arasında. Ek olarak yapımda detaylı yeni bir şehir olacak. Söz konusu eklemelerin oyuna dair distopya etkisini yoğun olarak yaşatabileceğini belirtmemiz mümkün.

Nihai olarak Cyberpunk 2077 kısa süre sonra PC için bazı yönleri ile ‘özel’ olarak gelecek. Ayrıca oyunun PS5 versiyonu için de bazı işaretler verilmiş durumda.

Cevap bırakın