İddia: Çentiksiz iPhone yolda

0

Apple’ın gelecek iPhone modelleri için çentiksiz ekran tarzında yeni bir tasarım arayışına girmesi oldukça kaçınılmaz görünüyor. İşte detaylar…

iPhone X ile beraber Apple, akıllı telefonlarının tasarımında alışılmışın dışında bir fikirle karşımıza çıkmıştı. Daha önceki modellerinde alışık olduğumuz ekran altı ve üstü boşluklarından vazgeçen Apple, iPhone X ile beraber ekran / kasa oranında oldukça iyi sonuçlar yakalamıştı. Ancak gerek iPhone X, gerekse iPhone XS serisi telefonlar her zaman için ekran üzerinde yer alan çentikle anılır olmuştu. Bu çentik içerisinde kamera, ışık, Face ID, ahize ve daha pek çok sensörü barındırıyordu. Ancak eğer sızıntılar doğruysa, Apple bu çentikli ekran tasarımından vazgeçmek üzere ve çentiksiz iPhone tasarımları bugünden konuşuluyor.

Çentiksiz iPhone 2020’de gelebilir

Apple’ın çentikli tasarıma geçmesinden kısa bir süre sonra, pek çok akıllı telefon üreticisinin benzer tipteki çentikli ekran tasarımlarına ya da sadece kameradan oluşan nokta biçimindeki çentiklerle akıllı telefonlar çıkardıklarını görmüştük. Sektörün bu sürece oldukça hızlı adapte olduğunu ve telefonların benzerliklerinin arttığı düşünüldüğünde, Apple’ın yeni bir tasarım arayışına girmesi oldukça kaçınılmaz görünüyor.

Ice Universe’ün sızıntısı doğruysa, Apple da bu durumun oldukça farkında ve çentiksiz iPhone tasarımlarını 2020 yılında piyasa sunabilmek için çalışmalarına devam ediyor. Sızıntı kaynağı, Apple’ın önündeki en büyük engelin yeni Face ID sistemi olduğunu ve Apple’ın bunu bir kamera yuvasına sığdıramadığını belirtiyor.

Apple’ın bu sızıntıya nasıl bir karşılık vereceğini hep birlikte göreceğiz.

Cevap bırakın