İddia: Asus ZenFone 4’e Oreo güncellemesi yolda

0

Asus ZenFone 4 modelinin Aralık ayı sonuna kadar Android 8.0 Oreo güncellemesi alabileceği iddia ediliyor. İşte konuya ilişkin detaylar…

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus’un ZenFone 3 ve ZenFone 4 modellerinin Android Oreo güncellemesi alacağı resmi olarak doğrulanmıştı. Geçtiğimiz Ağustos ayında gelen bu haber, söz konusu modellerin güncelleme alacak ilk akıllı telefonlar arasında yer alacağına işaret etmişti. Üstelik Asus, bununla da kalmadı, güncellemenin 2018 yılında ‘tüm uygun cihazlar için’ geleceğini açıkladı. Bu kapsamda merakla beklenen haber geldi…

Asus’un ZenFone 4 (ZE554KL) modeli için Android 8.0 Oreo güncellemesinin Aralık ayı sonuna kadar yayınlanması bekleniyor. Kaynak, Asus’un resmi forumlarındaki bir moderatörün gerçekleştirdiği paylaşım. Son derece önemli bir detay olduğuna şüphe yok.

Halihazırda ZE554KL kodlu ZenFone 4 için güncelleme noktasındaki çalışmaların sürdüğü tahmin ediliyor. Bununla birlikte kesin bir tarih, ne yazık ki henüz söz konusu değil. Yine de açığa çıkan detaylar ışığında Türkiye’deki kullanıcıların, uzun süre beklemeyeceklerini belirtmek mümkün.

Asus ZenFone 4 (ZE554KL), 2017’nin dikkat çeken akıllı telefonlarından biri. 5.5 inç ekran, 12 MP çift arka kamera, 6 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı ve 3300 mAh pil kapasitesi gibi özellikleri ile öne çıkıyor.

Cevap bırakın