İddia: Asus ZenFone 4, 17 Ağustos’ta tanıtılabilir

0

Tayvan merkezli tüketici elektroniği şirketi Asus, sonraki üst seviye akıllı telefon modeli ZenFone 4’ü önümüzdeki Ağustos ayında lanse edebilir. İddianın kaynağı, aynı zamanda şirketin evi olan Tayvan. Ayrıca net bir tarih bilgisi de veriliyor; buna göre söz konusu akıllı telefon, 17 Ağustos 2017’de açıklanabilir. Elbette tüm bunların hala birer varsayım maiyetinde olduğunu hatırlatalım.

Serinin önceki modellerinde olduğu gibi ZenFone 4’ün de birden fazla versiyonla gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Çeşitli kaynaklardan edinilerek kamuoyuna yansıyan bilgilere göre Zenfone 4 Pro, 4 Selfie ve 4V ile birlikte toplamda 4 farklı versiyon söz konusu olabilir. ZenFone 4 Max modeli, kısa süre önce resmi olarak duyurulmuştu; bu cihazın eylül ayında Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor.

Ve bir başka detay daha; ZenFone 4 versiyonlarından biri olacağı kaydedilen bir model, ABD’deki sertifikasyon kayıtlarında tespit edildi. Asus X00ID koduyla gelen bu cihaz, mütevazı fiyatlı bir ZenFone 4 versiyonu olarak önümüzdeki günlerde gelebilir.

Cihazın bazı öne çıkan özellikleri de netlik kazanmış durumda, buna göre olası ZenFone 4 versiyonu 5.5 inçlik HD ekrana sahip olacak. Qualcomm Snapdragon 430 işlemcisi, 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı gibi ait olacağı segment adına iddialı özelliklere sahip olacak. 8 MP arka kamera da diğer özellikleri arasında yer alacak. Asus X00ID, bir model kodu, nihai model isminin de önümüzdeki süreçte kesinleşeceğini vurgulayalım.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın