İddia: Apple’dan Mini LED Ekranlı İki Macbook Pro Geliyor

0

Apple, gelecek sene içinde kendi tasarımı olan işlemcileri taşıyan iki MacBook Pro piyasaya sürebilir…

Ünlü analist Ming Chi Kuo, Apple ürünleriyle alakalı isabetli analiz ve duyumlarla tanınıyor. Kuo’ya göre; Apple, MacBook Pro serisine 2021 itibarıyla yeni mini LED ekranlı cihazlar eklemeyi düşünüyor. Tecrübeli analistin en son raporuna göre Apple, gelecek sene içinde kendi tasarımı olan işlemcileri taşıyan iki MacBook Pro piyasaya sürecek. Bu dizüstü bilgisayarlar mini LED ekranlarla ve yeni tasarımla çıkacak.

Mini LED panel teknolojisi, mevcut MacBook modellerinde kullanılan LED arkadan aydınlatma teknolojisine nazaran çok daha iyi bir performansa sahip. Bu LED’ler LCD’nin alt tabakasının hemen arkasında yer alıyor ve doğrudan lokal aydınlatma sağlıyor. Böylece siyahlar biraz daha derinleşirken, renkler de daha net ve doğru yansıtılıyor. Parlaklık da daha belirgin oluyor.

Kuo’nun en son raporunda Apple’ın 2021 yılında söz konusu ekran paneline sahip 10 ila 12 milyon arasında cihaz sevkiyatı yapacağını belirtiyor.

Kuo, Apple’ın panel teknolojisine yatırım yapması için gerekli finansal durumu kendi işlemcilerini tasarlayarak kazandığının da özellikle belirtti. Kuo’ya göre; Apple, MacBook Pro serisi dışındaki tüm dizüstü bilgisayarlarında da LED ekran teknolojisine yer verecek. MacBook Air serisinin de 2022 yılı itibarıyla mini LED ekranla buluşabileceği söyleniyor.

Cevap bırakın