Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital Kültürİddia: Apple Watch satışları 7 milyon üniteyi geçti

  İddia: Apple Watch satışları 7 milyon üniteyi geçti

  apple_watch-3

  Apple Watch’ın en çok satan giyilebilir teknoloji ürünü olduğuna dair çok az şüphe var. Hatta daha satışa çıktığı ilk günlerde bu çıkarıma ulaşılmıştı. Rekor ilgi ile karşılanan Apple marka akıllı saat serisinin net satış rakamlarına ilişkin bilgiler ise oldukça tartışmalı bir konu durumunda.

  Geçtiğimiz aylarda 4 milyon 800 bin ünite gibi bir rakam üzerinde birleşilmişti. Apple tarafından yayınlanan son rakam ise Apple tedariklerinin 6 milyon ünite olduğu yönündeydi. Söz konusu akıllı saat adedi, Apple mağazalarına o ana kadar gönderilmiş cihazlar hakkındaydı. Kaçının satıldığı bilinmiyordu. Son analiz ise ünlü araştırma şirketi Canalys imzası ile yayınlandı.

  Buna göre Apple Watch, dünya genelinde 7 milyondan fazla sattı. Bu rakam, Apple’ın yalnızca iki çeyrek dönem (satışlarına geçtiğimiz nisan ayında başlanmıştı) sonunda, çoğu rakibinin toplam satışlarını geride bıraktığın işaret ediyor…

         Buraya tıklayın, Media Markt’taki Apple Watch alternatiflerine göz atın.

  apple_watch Strategy Analytics tarafından yayınlanan başka bir araştırma, akıllı saat pazarının geçtiğimi yıla kıyasla yüzde 457,3 oranında büyüdüğünü gösteriyordu. Bu büyümede Apple Watch’ın rolüne ilişkin net bir veri kullanılmadı ama göstergeler netti.

  Öte yandan akıllı saat pazarında 2015 yılına dair diğer popüler modelin Pebble Time Steel olduğu belirtiliyor. Bu modelin 300 bin adet sattığı bilgisi veriliyor. Öte yandan yılın en çok satan ikinci akıllı saat modelinin Samsung Galaxy Gear S2 olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cihaz, kısa süre önce satışa çıkmasına karşın ilk haftasında 200 bin adedin üzerinde satmayı başardı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN