İddia: Apple, sağlık için özel işlemci geliştiriyor

0

CNBC tarafından ulaşılan bilgilere göre Apple, sağlık verilerine yönelik uzman arayışında ve bunun için iş ilanları yayınladı…

Teknoloji şirketi Apple’ın son yıllarda özellikle sağlık alanındaki inovasyonları dikkat çekici. iOS işletim sistemine entegre edilen çok sayıda özellikle birlikte akıllı saat serisi Apple Watch’ta sunulan sağlık ve spor odaklı yenilikler ön planda. Yeni bilgiler ise markanın yeni bir sağlık işlemcisi üzerinde çalıştığına dair ipuçları sergiliyor.

CNBC tarafından ulaşılan bilgilere göre Apple, sağlık verilerine yönelik uzman arayışında ve bunun için iş ilanları yayınlıyor. Buradan yola çıkıldığında şirketin halihazırdaki teknolojisi için değil, kalp ritmi verilerinin analizini de içerecek şekilde daha gelişmiş özelliklerle gelecek bir işlemci için çalışmalar yürüttüğü çıkarımı dile getiriliyor.

Örneğin bir iş ilanında, “Yeni Apple ürünlerinde kullanılacak olan yeni sensör ve algılama sistemleri için ASIC sensör geliştirme mimarları arıyoruz. Dijital ASIC mimarlarının yanı sıra analog mimarlar için de pozisyonlarımız bulunmaktadır.” ifadeleri yer alıyor.

Öte yandan CNBC’nin haberinin ardından Apple’ın söz konusu ilanları yayından kaldırdığı kaydediliyor.

Gelişmeler merakla bekleniyor…

Teknoloji şirketinin 2020 yılından itibaren kendi işlemcilerini geliştirmek istediği biliniyor. Yeni bulguların, iOS cihazları ve Apple Watch için bir tür geliştirme amaçlı mı olduğu yoksa yeni bir işlemciye mi işaret ettiği henüz net olarak bilinmiyor.

En nihayetinde ise hangi şekilde olursa olsun Apple’ın biyometrik teknolojileri esas alan yeni işlemcilerin de aralarında bulunduğu inovasyon hamlelerini sürdürmesi bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın