İddia: Apple kendi 5G modemini 2025’ten önce üretmeyi planlamıyor

0

Uzun bir zamandır teknoloji devi Apple’ın kendi 5G modemini üreteceği hakkında dedikodular dolaşıyordu. Ancak son yayınlanan rapor durumun böyle olmadığını gösterdi. İşte detaylar…

Apple’ın kendi 5G modemini üretme olasılığı, son zamanlarda teknoloji gündeminin önemli konularından biriydi. Yayınlanan bir rapor neticesinde Apple’ın kendi 5G modemini üreteceği, ancak bunun 2025’ten önce gerçekleşmeyeceği kaydedildi.

Şirkete yakın bir kaynaktan yayınlanan raporda Apple, önümüzdeki 6 yıllık süreç içeresinde kendi 5G modemini üretmeyi planlamıyor.

Diğer yandan üretimin ertelenmesindeki neden ise Apple ve Qualcomm arasındaki anlaşmazlığın bitmesi olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple ve Qualcomm, açtıkları davaları geri çekmiş ve bunun yanında 6 yıllık bir lisans anlaşması yaparak ortaklıklarının devam ettiğini göstermişlerdi. Bunun üzerine Apple tarafından gelen 5G modem üretimi ile ilgili haber ise doğruluğunu biraz daha güçlendirmiş oldu.

Intel 5G modem üretiminden vazgeçti!

Teknoloji şirketi Apple ve tanınmış çip üreticisi Qualcomm arasında tekrar anlaşmanın sağlandığı haberinin açıklanmasının ardından ise Intel, 5G modem üretiminden vazgeçtiğini duyurdu. Apple 5G modem konusuna pek sıcak bakmıyor olabilir.

Intel CEO’su görevinde olan Bob Swan, yaptığı açıklamada şu an için 5G modem üretimi ile gelir elde. etme olasılıklarının düşük olduğunu ve bu nedenle üretim konusunda kendileri henüz bir neden göremedikleri için mevcut girişimlerinden vazgeçtiklerini belirtmişti.

İlginizi çekebilir: Apple Watch nasıl güncellenir?

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın