İddia: Apple AirPods Pro Lite yolda

0

İddialara göre Apple, AirPods Pro Lite şeklinde adlandırılan mütevazı fiyatlı bir kablosuz kulaklık modeli sunmak istiyor…

Kore merkezli TheElec’in yayınladığı son raporu ilginç detaylar içeriyor, buna göre Apple’a yakın kaynaklara dayandırılan iddialar, firmanın aktif gürültü engelleme özelliğinin sunulmadığı, ancak daha uygun fiyatlı bir kablosuz kulaklık üzerinde çalıştığına işaret ediyor. AirPods Pro Lite adlı cihaz daha düşük bir fiyat etiketiyle satışa çıkabilir.

Raporda, Apple’ın hızla büyümeye devam eden kablosuz kulaklık sektöründeki konumunu daha da güçlendirmeyi planladığına dikkat çekilerek, tamamen kablosuz olan AirPods Pro Lite kulaklıkların önümüzdeki senenin ilk yarısında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

AirPods Pro Lite’ın, aktif gürültü engelleme özelliğini kullanan AirPods Pro’ya göre yaklaşık yüzde 20 daha düşük fiyatla satışa çıkmasının beklendiğini de belirtiliyor.

Testlerine başlanacak…

Cihaz testlerine yakında başlayacağı ve seri üretime önümüzdeki yılın başlarında geçileceği detayları da raporun dikkat çeken kısımları arasında bulunuyor.

Apple’ın, AirPods Pro Lite’ı, AirPods Pro’dan hemen sonra piyasaya çıkarmayı planladığı ifade edilirken, AirPods Pro’nun talebi ve popülaritesi beklentilerin üzerine çıkınca, şirketin satışları daha da artırmak için Lite versiyonunu piyasaya sürmeyi geciktirdiği ise sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Cevap bırakın