İddia: Apple 4 inç ekranlı akıllı telefon tanıtabilir

0

apple-stage

2016 yılına dair en çok beklenen akıllı telefon modellerinden ikisi Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus. Teknoloji şirketinin akıllı telefon serisinin gelecek nesil üyeleri için göstergeler lansmanın eylül ayında gerçekleşeceği yönünde. Ancak teknoloji dünyasında sürpriz bir akıllı telefon modelinin daha duyurulabileceği yönünde çeşitli iddialar, hatta görüntüler kol gezmeye başladı.

İddialar, Apple’ın 4 inç ekranlı bir akıllı telefon tanıtmayı planladığı ve böylelikle geleneksel iPhone kullanıcılarının ‘4 inç yani nispeten daha küçük ekran’ yönündeki taleplerinin karşılanmasının istendiği yönünde. Hatırlanacağı üzere iPhone 6 serisinden önceki Apple akıllı telefonları 4 inç ve aşağısında ekran boyutlarına sahiplerdi.

Ekran_Resmi_2016-01-26_14_32_03

Göstergeler Apple’ın bu hamleyi atabileceği noktasında birleşirken ortaya bir de görsel çıktı. Üstte yer alan görselde solda iPhone 5 görülüyor, sağda ise iPhone’un 4 inç ekranlı en son modeli olacağı iddia edilen akıllı telefon. Arada bazı tasarımsal farklılıklar olduğu net. Elbette Apple tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapılmış değil. Ancak bu işaretler, gelecekte küçük ekranlı bir iPhone’un da tanıtılabileceği yönündeki iddiaları daha da tetikleyeceğe benziyor.

Öte yandan iddia edilen cihazın model isminin de iPhone 5SE olacağı belirtiliyor. Ayrıca modelin A8 yongaseti, Apple Pay desteği, Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11ac, 8 MP arka ve 1.2 MP ön kameraya sahip olacağı, ayrıca Mart ayında duyurulabileceği gibi bazı ekstra detaylar da konuşulanlar arasında.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın