İddia: Alienware’in piyasa değeri 3 milyar dolar olabilir

0

Ünlü bilişim firması Dell’in oyun birimi Alienware’in piyasa değeri hakkında bir takım spekülasyonlar öne sürüldü. İşte detaylar…

Son dönemlerde Dell, oyun sektörü ile çok ilgilenmiyor gibi gözükse de bundan 10 yıl kadar önce satın almış olduğu Alienware’in piyasa değeri aynı şeyi söylemiyor. Yapılan açıklamada Dell’e ait oyun biriminin sektörde 3 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştığı belirtildi. Dell şirketinin düzenlediği bir toplantıya katılan ve aynı zamanda teknoloji endüstrisi analisti olarak bilinen Patrick Moorhead’in paylaşımı haberin kaynağı olarak gösteriliyor.

Dell şirketinin 10 yıl kadar önce Alienware’i satın alarak oyun sektörüne yaptığı yatırımın meyvelerini vermeye başladığı görülüyor. Oyun biriminin piyasa değerinin 3 milyar dolar olarak açıklandığı haberin kaynağı ise oldukça güvenilir.

Diğer yandan Alienware firmasının kurucularından Frank Azor da aynı şekilde Dell’in oyun biriminin rakiplerine oranla üç kat daha fazla bir büyüme gösterdiğini söyledi. Ayrıca Azor’un hala Dell şirketinde XPS ve oyun biriminden sorumlu olduğunu söylemekte fayda görüyoruz. Oyun biriminin 3 milyar dolar olarak açıklanmasına rağmen G serisi oyunların mı yoksa Alienware oyun ürünlerinin mi daha çok gelir getirdiği Azor tarafından açıklanmış değil.

İşler yolunda…

Dell şirketi oyun piyasasında giderek büyüme sağlarken oyun bilgisayarları konusunda ayrıcalıklı bir girişimde bulunmayı henüz düşünmüyor gibi. Ancak şirket için oyun sektöründe işlerin gayet iyi gittiği gözüküyor.

Cevap bırakın