İddia: 4K Apple TV tanıtılabilir

0

Apple’ın Eylül ayında gerçekleştireceği ve yeni iPhone modellerini duyuracağı lansmanda Apple TV ürün grubu için bir sürprize imza atabileceği iddiası teknoloji basınında yer buldu. İşte detaylar…

Apple’ın önümüzdeki haftalardaki lansmanı merakla bekleniyor. Şirketin yeni iPhone modellerinin yanı sıra şu an beta halinde olan iOS işletim sisteminin sonraki versiyonun final duyurusu gibi yazılımsal hamlelerde de bulunması bekleniyor. Ortaya çıkan ve güvenilir medya platform Bloomberg’de yer verilen yeni bir rapor ise teknoloji şirketinin Apple TV tarafında da önemli bir yeniliğe imza atabileceğine odaklanıyor.

Buna göre Apple TV yenilenerek 4K video oynatma özelliğine sahip olacak. Cihazın dış tasarımının ise aynı kalacağı kaydediliyor, özetle multimedya cihazı donanımsal bir güncelleme ile gelecek gibi görünüyor.

Haber ve spor yayınları gibi canlı içerikler ile Hulu gibi yayın akışı servislerine odaklanacağı belirtilen yeni Apple TV’nin öncülüne göre iki kat daha yüksek çözünürlüklü (4K) görüntü desteği sunmasının yanı sıra yükseltilmiş işlemci gibi donanımsal yeniliklere sahip olacağı iddialarına yer veriliyor. Ayrıca yeni Apple TV’nin HDR desteğine sahip olabileceği belirtiliyor.

Yeni donanımın yanı sıra yeni 4K destekli Apple TV’de yeni yazılım üzerinde de çalışıldığı ifade edildi. Yine kamuoyunda yer bulan diğer bir bilgiye göre Apple, 4K film arşivinin genişletilmesi için film stüdyolarıyla görüşmelerini sürdürüyor. Şirketin TVOS tarafında içerik sunan uygulama sahipleriyle de benzer görüşmeler içinde olduğu biliniyordu.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın