İddia: 2019’daki tüm iPhone’lar OLED ekranlı olacak

0

Güney Kore kaynaklı yeni bir rapora göre Apple, 2019 yılında tüm iPhone modellerinde OLED ekran teknolojisine yer verecek. İşte detaylar…

Apple’ın gelecek planları teknoloji dünyasında yanıtı her zaman merakla beklenen soru işaretlerinden. Bu bağlamda özellikle Uzak Asya ülkelerinden gelen bilgiler önem taşıyor. İşte bu noktadaki yeni bilgi Güney Kore’den…

Buna göre iPhone ekranlarını üreten Japan Display, 2019 yılı itibarıyla yılın devamında sunulacak modellerde kullanılacak olan OLED ekran panellerini üretmeye başlayacak. Bununla birlikte akıllı telefon sektörüne ilişkin tahminler de orta seviye modellerden itibaren tüm ekosistemin OLED ekrana geçiş yapacağı yönünde. Trendin şimdilik üst segment akıllı telefonlarda ilk işaretlerine tanıklık edilirken, bir iki sene içerisinde bu durum daha mütevazı fiyatlı modellere yayılabilir.

Reuters’ta yer alan haberde ayrıca, Japon Hükümeti’nin Japan Display’i desteklemeye devam edeceği kaydedildi. Bunun nedeninin şirketin rakipleriyle rekabette geride kalmaması olacağının altı çiziliyor. Zorlu bir OLED rekabetinin yaklaşmakta olduğunu belirtelim.

Son bir detay ise tedarik süreçleri ile ilgili. iPhone X’un lansmanı sonrası taleplere yanıt vermekte güçlük çeken Apple’ın bunu bir daha yaşamasının güç olduğu ifade ediliyor. Bekleme süresinin etkin bir şekilde ortadan kalkması anlamı taşıyan bu detay oldukça dikkat çekici.

Cevap bırakın