İddia: 2017 Mart ayında yeni iPad’ler gelebilir

0

Apple iPad Pro

Apple açısından 2016’nın ilginç gelişmelere sahne olduğu net. Şirketin iPhone 5 kasası üzerinde donanımsal geliştirmeler eklemesi sonucu gelen iPhone SE modeli ilginç bir hamle olarak hafızalarda. Yılın devamında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, çok sayıda başka ürün, hizmet kullanıcılara sunuldu. Peki 2017 için beklentiler ne yönde? İşte bu noktada önde gelen finans kuruluşlarından Barclays bünyesindeki araştırmacılar Apple’ın geleceğine yönelik tahminlerini paylaştılar…

iPhone 8’e yönelik iddialarıyla da gündeme gelen analistler, Apple’ın 2017 Mart ayında üç farklı iPad birden tanıtacağını öne sürdüler. Bunlardan ikisinin 12.9 ve 9.7 inç olmak üzere iPad Pro modeli olacağı, diğerinin ise yine 9.7 inç ekran boyutuna sahip bir iPad Air şeklinde geleceği ifade edildi. 2017 için iPad mini’nin güncellenmesi yönünde bir planın söz konusu olmadığı da dikkat çeken iddialar arasında yer aldı.

Çerçevesiz ekran iddiası

Apple’ın 2017 iPad Air modeli için ‘çerçevesiz’ ekran ile potansiyel kullanıcılarını şaşırtmayı hedeflediği de Barclays analistlerinin dikkat çeken iddiaları arasında. Bu da sonraki iPhone modellerinde de çerçevesiz ekran kullanımıyla gelinebileceği yorumlarını açığa çıkarıyor. Gelen yorumlar Apple’ın 2017’de yavaşlayan büyüme grafiğini atağa geçirecek bir dizi güçlü hamleye başvuracağı yönünde.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın