İçişleri Bakanlığı’nın Sergen Yalçın’lı SMS dolandırıcılığı videosu viral oldu

0

İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılan Sergen Yalçın’lı video, yoğun ilgi gördü. İşte detaylar…

Koronavirüs nedeniyle birçok kişi evde kendini karantinaya alırken kamu nezdindeki farkındalık çalışmaları da artıyor. Bu kapsamda en yeni çalışmalardan biri T.C. İçişleri Bakanlığı’ndan geldi.

İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yayınlanan bir video, SMS dolandırıcılığına dikkat çekerek viral oldu. Geniş kesimlerin dikkatini çeken videoda Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, hayranlarına imza dağıtırken gençlerden birine SMS geliyor. SMS’te kombine bilet yani yıl boyu Beşiktaş’ın kendi stadyumunda oynayacağı karşılaşmalara giriş hakkı kazandığı, ancak kredi kartı bilgilerini girmesi gerektiği belirtiliyor.
Klasik bir SMS dolandırıcılığı şekline atıf yapılan videoda teknik direktör Sergen Yalçın, genç taraftarı ‘bedava peynir fare kapanında olur’ gibi özlü sözlerle uyarıyor ve bu tip mesajların dolandırıcılık için kullanıldığını anlatıyor.

Sosyal medya platformlarında yoğun ilgi gören videoda futbol dünyasının tanıdık yüzlerinden Sergen Yalçın’a yer verilmesi önemli. Bu sayede konuyla ilgili farkındalık özellikle genç futbol meraklıları nezdinde de sağlanıyor. Birçok futbolcu, basın mensubu, yönetici ve taraftarın paylaşımlarla çevresindekilere de ulaştırdığı video, amacına ulaşmış görünüyor.

İlgili videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz.
İyi seyirler dileriz.

NOT: Görsel Bjk.com.tr’den alınmıştır.

Cevap bırakın