IBM’den Wimbledon 2021 için yapay zeka ve bulut destekli taraftar deneyimi

0

IBM ve All England Lawn Tennis Club (AELTC), Wimbledon.com ve Wimbledon uygulamalarındaki kişiselleştirilmiş taraftar deneyimini geliştirecek yeni teknolojilerini duyurdu. 

Son 32 yıldır AELTC’nin Resmi Teknoloji Ortağı olan IBM, dünyanın her yerindeki sporseverlerle etkileşim kurmak için dijital deneyimler tasarlıyor ve sunuyor. IBM’in farklı sektörler ve birçok işletme için kullandığı aynı yapay zeka ve hibrit bulut teknolojilerinden yararlanan Wimbledon, inovasyonu hızlandırmaya ve dijital taraftar deneyimini iyileştirmeye devam ediyor.

IBM; 2021 turnuvası kapsamında Wimbledon izleyicileri için şirketin veri, dil ve otomasyon odağını vurgulayan üç yeni taraftar deneyimini kullanıma sunuyor.

AELTC tenisi ürekli takip etmeyen ve çoğunlukla popüler isimleri üzerinden bilen taraftarlar için de bir hizmet sunuyor. Bu hizmet kapsamında taraftarlar, turnuva boyunca her gün güncellenen ve bir liderlik tablosu şeklinde sunulan yapay zeka destekli bir oyuncu performansı analizi IBM Power Rankings with Watson’dan da yararlanacaklar. AELTC’nin bu yıl ilk kez kullanacağı IBM Power Rankings; IBM Watson’un doğal dil işleme yeteneği ve IBM Cloud’un gücünü bir araya getirerek günlük performans verilerini inceliyor, medyadaki yorumları araştırıp buluyor ve oyuncunun gücünü turnuvadan turnuvaya analiz ediyor.  IBM Power Rankings, bu analizlerden bir dizi tahmine dayalı içgörü de oluşturuluyor:

  • Takip Edilecekler – Sıralamalarda önemli bir iniş ya da çıkış gösteren oyuncuların turnuva öncesi görünümü.
  • Uyarılar – Sıralamada daha geri bir oyuncuyu favori gösterildiği maçlar.
  • Kazanma İhtimali – Maçtan önce her iki oyuncuya da atanan kazanma ihtimali.

Cevap bırakın