IBM’den siber güvenliğe 200 milyon dolar yatırım

0

IBM Cyber Security X-Force Command Center

Teknoloji şirketi IBM, siber güvenlik alanındaki yatırımlarını artırıyor. Son gelişmeler bir hayli dikkat çekici. İşte detaylar…

IBM, ABD-Massachusetts Cambridge’teki yeni Küresel Güvenlik Genel Merkezi’nde sektörün ilk Ticari Siber Simülatörü’nü kurdu. Ayrıca güvenlik temelindeki olaylara müdahale ve istihbarat hizmetleri ekibini oluşturma kararı aldı. Ayrıca 1 trilyondan fazla güvenlik olayını işleyen IBM X-Force Komuta Merkezleri ağının yetenekleri ve kapasitesinin artırılacağı kaydedildi. Bu güvenlik operasyonları merkezlerinde, sohbet oturumları ve veri sağlama için Watson ve siber güvenlik olaylarının hızla ele alınmasına yönelik Watson for Cybersecurity gibi teknolojileri kullanacak 1.400 güvenlik profesyoneli görev yapıyor.

IBM, yapılan duyuru kapsamında, IBM X-Force Olaylara Müdahale ve İstihbarat Hizmetleri (IRIS) adı verilen yeni bir olaylara müdahale ve istihbarat danışmanlığı ekibi de kurduğunu açıkladı. IBM’in yatırımları aynı zamanda, olaylara müdahale alanındaki öncü şirketlerden biri olan Resilient Systems firmasının bu yılın başlarında satın alınmasını da kapsıyor.

IBM Security Genel Müdürü Marc van Zadelhoff, “Müdahale etmeye hazır olmak, bir siber güvenlik olayının krize dönüşmesinin önlenmesinde ilk savunma hattını oluşturuyor,” şeklinde açıklıyor. “Şirketlerin siber saldırılara gereken şekilde hazırlanmak – ve müdahale etmek – için güvenlik istihbaratını, teknik becerileri, hukuki hassasiyeti ve yasal düzenlemelere ilişkin anlayışı kapsayan stratejik bir bileşimi kapsamlı bir eylem planıyla birleştiren, tüm işlevlerin katıldığı ekipler oluşturması gerekiyor. Yatırımlarımız sayesinde, IBM’i müşterilerin giderek artan siber suçlara karşı birinci sınıf yetenekler geliştirmelerini sağlayacak kapsamlı bir siber güvenlik bağışıklık sistemiyle sektörde benzersiz bir konuma getirdik.”

Cevap bırakın