IBM 10 yılda 30 milyon kişiye yeni beceriler kazandıracak

0

IBM, 2030’a kadar dünya çapında 30 milyon kişiye yeni beceriler kazandırma sözü veriyor…

IBM, 2030 yılına kadar her yaştan 30 milyon kişiye gelecekteki meslek seçimleri için hayati olabilecek becerileri kazandırmayı amaçlayan önemli bir taahhüdünü ve küresel planını açıkladı. Şirket ayrıca bu hedefe ulaşmak için 170’den fazla akademik ve sektörel ortaklık ile yeni bir yol haritası ortaya koyuyor. Bu hedef, IBM’in mevcut program ve beceri geliştirme platformları aracılığıyla eğitime ve talep gören teknik rollere erişimi yaygınlaştıracak.

“Yetenek her yerde, eğitim fırsatları ise değil” diyen IBM CEO’su Arvind Krishna şirketin hedefleri hakkında şunları söyledi: “İşte bu nedenle, geçmişleri ne olursa olsun daha fazla insanın dijital ekonomiden yararlanabilmesi için dijital becerilere ve istihdam fırsatlarına erişimi genişletmek için büyük ve cesur adımlar atmalıyız. Bugün 2030 yılına kadar 30 milyon kişiye yeni beceriler sağlamayı taahhüt ediyoruz. Böylelikle, fırsatların demokratikleşmesine, büyüyen beceri boşluğunun doldurulmasına ve yeni nesil çalışanlara kendileri ve toplum için daha iyi bir gelecek inşa etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlamaya yardımcı olmayı hedefliyoruz.”

Herkes için bir program

IBM’in 30 milyon kişiyi eğitme planı, geniş program portföyüne dayanıyor ve iş bulma kurumları da dahil olmak üzere önemli devlet kurumları, üniversiteler, odak noktası yetersiz hizmet alan gençler ve kadınlar olan sivil toplum kuruluşları ve tarihsel olarak dezavantajlı toplulukları içeren iş birliklerini kapsıyor.

Cevap bırakın