Human: Fall Flat satışları 2 milyonu aştı

0

İlginç gelişmeler yaşanıyor… Bunu baştan belirtelim, No Brake Games tarafından geliştirilen Human: Fall Flat, PC ve konsol platformlarında yayınlanan ‘tuhaf’ bir oyun. Özü oldukça basit; jel benzeri bir insansınuz ve bir takım engelleri aşmak, koşmak, bir şeylerle savaşmanız gerekiyor. Bir mobil oyun için keyifli olabilir, ancak görünüşe bakılırsa büyük platformlarda da sevildi.

No Brake Games tarafından paylaşılan bilgiye göre oyun, 2 milyonun üzerinde satış rakamına ulaştı. Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One ve Nintendo Switch’de oynanabilen yapım, PC’de de var. Geçtiğimiz aylarda çokoyunculu mod desteği de alan PC versiyonunun ilginin tavan yaptığı alanlardan biri olduğu belirtiliyor.  

Gelişme karşısında açıklama yapma zorunluluğu hisseden No Brake Games CEO’su Tomas Sakalauskas, oyunun aslında büyük hedefleri olmadığını, ancak şu anda dünya genelinde 2 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanmasının şaşırtıcı olduğunu söyledi. Başarının kaynağı olaraksa Human: Fall Flat’ın hazırlanması sırasında ‘oyun severleri dinlemesini’ gösterdi.

Human: Fall Flat’ın yankı yarattığı diğer alanlar da YouTube ve Twitch. Oyun, özellikle komedi videoları için son derece elverişli ve bu da yaygınlaşmasında pozitif etki unsuru yaratmış durumda. Ayrıca ‘iyi oyuncu olmamanın’ bir eğlence unsuru olabildiği nadir yapımlardan.

Haberin devamındaki videoya göz atmanız faydalı olabilir, iyi seyirler…

Cevap bırakın