Hublot, Wear OS’li ilk akıllı saat modelini duyurdu

0

Hublot’ın Wear OS’li lüks akıllı saat modeli, ‘futbol aşkını’ adeta kolunuza taşıyor.

Google, geçtiğimiz hafta akıllı telefonlar için sunduğu işletim sisteminin ismini değiştirmiş, Wear OS adından karar kılmıştı. Bu yöndeki ilk akıllı saat modellerinden biri Hublot’tan geldi. Köklü saat markası, kendi tarihi için bir ilk olan tüketici elektroniği ürününü duyurdu. Hublot Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia adıyla geldiğini belirtelim.

Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası için özel olarak geliştirilen akıllı saat, limitli sayıda üretilecek. Toplamda 2018 adet üretilmesi planlanıyor.

Lüks saat markalarından biri olan Hublot’un modeli, kendi stil anlayışından derinlemesine izlerle geldi. Karakteristik bir marka anlayışı olarak büyük gövde ve ekranıyla öne çıkan akıllı saat modelinin gövde malzemesinde titanyum ve çelik kullanıldı. 13,9mm kalınlıktaki gövdesi ve 49mm’lik çapıyla oldukça büyük bir model olacağına şüphe yok.

Futbol dolu akıllı saat…

400 x 400 piksel çözünürlüklü AMOLED ekran, su geçirmezlik, bir günü bulan şarj dayanılılığı dikkat çeken özellikleri arasında. Yazılım tarafında ise Google’ın akıllı saat işletim sisteminin bir dizi ekstrayla beraber sunulacağını öngörmek zor değil, cihazda yaklaşan maçlarla ilgili hatırlatmalar olacak. Ayrıca Rusya’daki tüm maçların sonuçları, canlı bilgiler ve anlık tekrarlara erişim mümkün olacak. Öte yandan topun yörüngesini takip ederek kale çizgisini geçtiğinde titreşim gönderecek özel bir versiyonununda satışa sunulacağı kaydedildi.

Ve açıklanan fiyatı, Avrupa için yaklaşık 4200 Euro olacağı duyuruldu.

Cevap bırakın