Huawei’nin yapay zeka destekli işlemcisine başarı ödülü

0

Huawei’nin yapay zeka destekli işlemcisi, Dünya İnternet Konferansı’nda (WIC) Dünya Lideri Bilimsel ve Teknolojik Başarı ödülüne layik görüldü. İşte detaylar…

Huawei uzun zamandır üzerinde çalıştığı yapay zeka destekli Ascend 310 ile işlemci dünyasında fark yaratmaya hazırlanıyor. Hazırlıklar devam ederken işlemci daha şimdiden adından söz ettirmeyi başardı ve Dünya İnternet Konferansı’nda (WIC) bünyesinde Dünya Lideri Bilimsel ve Teknolojik Başarı ödülünü almaya hak kazandı.

Huawei Ascend 310 birleşik ve ölçeklenebilir Da Vinci mimarisi kullanan bir işlemci ve sektörünün neredeyse en güçlü bilgi işlem senaryosu içeren yapay zeka ve SoC sistemlerine oldukça etkili yenilikler getiriyor. Yenilikçi ve alanında önemli etkiler yaratmaya hazırlanan Ascend 310, WIC’te 400’ün üzerinde teknolojik başarı arasından birinci seçilmeyi ve adını bir kez daha geniş kitlelere yaymayı başardı.

İddialı özellikler…

Huawei Ascend 310 yapay zeka sistemlerindeki en güçlü ve etkili işlemci olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemlerin en önemli yapay zeka sistemleri arasında otonom sürüş, güvenlik ve akıllı üretimler yer alıyor.

Ascend 310 bu sistemler üzerinde enerji tüketimi ve bilgi işlem gücü açısından bir takım yenilikleri ön plana çıkarıyor. Audi tarafından tanıtılan L4 otonom aracında enerji tüketimini önemli ölçüde düşürmeye hazırlanan Ascend 310, yeni üretilen otonom araçta sadece 200 Watt güç tüketimi gerçekleştirecek. Ayrıca L4 otonom aracın içi tamamen Huawei Mobil Veri Merkezi ile donatılmış durumda.

Cevap bırakın