Huawei’nin P9 ve P9 Plus sevkiyatları 10 milyonu aştı

0

huawei-p9-leica

Yıl sonları firmaların performanslarını gözden geçirmek ve iyi bir iş yapıldığına dair sırtlarına vurmak için en iyi zaman olarak beliriyor. Geçtiğimizi yılı örnek verirsek, LG sadece birkaç kısıtlı piyasada satışa sunmuş olmasına rağmen 45 gün içinde 450,000 LG V10 satmaktan son derece memnundu. Bu yıl tüylerini kabartmak ve herkesin önünde satış rakamlarıyla hava atmanın sırası Huawei’de. Küresel alanda nakliyatı yapılan P9 ve P9 Plus telefonlarının sayısı 10 milyonu geride bıraktı.

Nisan 2016’da duyurulan P9 ve P9 Plus, Huawei’nin amiral gemileri olarak öne çıkarılmalarının yanı sıra firmanın bugüne kadar bir araya getirdiği en iyi donanım olarak gösteriliyor. Akıllı telefonlar sekiz çekirdekli işlemcinin yanı sıra 3/4GB RAM, alüminyum gövde, USB-C girişi, parmak izi okuyucu, IR okuyucu ve sırasıyla 5″2 ve 5″5 ekran genişliğine sahip. Her iki telefon, arka panellerinde Leica ortaklığından faydalanarak sunulan SUMMARIT H 1:2.2/27 çift lens bulunduruyor. Sonuç olarak her ikisi de olağanüstü olmasa da iyi görünen, iyi çalışan, iyi fotoğraflar çeken  ve Huawei için övgüler kazandıran telefonlar.

Huawei’nin pazarlama çalışmaları ve anakarası Çin’den çıkmak için gösterdiği büyük çaba, P9 ve P9 Plus’ın birçok önemli pazarda satış yapmasını sağladı. Satışa sunulduğu ilk 6 hafta içinde 2.6 milyonu geride bırakan iki telefon, Huawei’nin 10 milyon nakliyatı geride bırakan ilk amiral gemisi serisi oldu. P9 ve P9 Plus aynı zamanda Huawei’nin 2016’nın üçüncü çeyreğinde toplamda 33 milyon nakliyat (IDC verilerine göre) barajını geçmesini sağladı. Huawei böylece durgun akıllı telefon piyasasına rağmen başarılı bir büyüme grafiği gösterdi.

Cevap bırakın