Huawei’nin katlanabilir telefonu 5G özellikli olacak

0

5G özellikli katlanabilen ilk Huawei marka akıllı telefonunun daha hızlı mobil geniş bant desteğinin yanı sıra daha düşük gecikme süresi ve IoT özellikleri sunacağı bildiriliyor. İşte detaylar…

Huawei’nin katlanabilen bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı biliniyor. Şirketin bu alanda Samsung’un uzun yıllardır beklenen modeline rakip olacak ‘gizemli’ telefonuna dair bilgiler de yavaş yavaş gündemde yer almaya başlıyor.

Yeni bilgi söz konusu katlanabilen telefonun 5G teknolojisiyle geleceğine işaret ediyor. Modelin 2019 yılı ortalarında lanse edileceği kaydediliyor.

Öte yandan Huawei’nin alt markası olan Honor’ın da 5G özellikli akıllı telefonlar sunmaya hazırlandığı biliniyor.

Bu arada 5G’li katlanabilen Huawei telefonunun daha hızlı mobil geniş bant desteğinin yanı sıra daha düşük gecikme süresi ve IoT özellikleri sunacağı bildiriliyor. Öne çıkan ayrıntı ise markanın ilk katlanabilen akıllı telefonunun 5G desteğiyle gelecek olması.

Bu noktada akıllara gelen soru ise Samsung’un olası katlanabilen telefonunun da 5G ile gelip gelmeyecek olması.

Samsung cephesi…

Bilindiği üzere Samsung CEO’su, yakın zaman içerisinde şirketin bir katlanabilir ekranlı telefon tanıtarak piyasaya sunacağını doğrulamıştı. Ek olarak yıl sonuna kadar tüketicilere ulaşması beklenen bir 5G modem de duyurulmuştu.

Basit bir çıkarımla Samsung’un da 5G’yi ilk katlanabilen Android işletim sistemine sahip telefonuyla birlikte potansiyel kullanıcılarının dikkatine sunması muhtemel.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın