HUAWEI’nin en ince ve en hafif telefonu ile tanışın

0

2021’de piyasaya sürülen hemen hemen her yeni telefon 220 gramdan daha ağır, 8 mm’den daha kalın ve 6,8 inçe ulaşan bir ekrana sahip. Akıllı telefon boyutları artarken Huawei, konuya farklı bir yaklaşım sergiliyor…

Devasa bir ekrana sahip olmanın özellikle video seyretme konusunda büyük avantajları var. Ancak günümüzde telefonlar ortalama bir insan eli için çok büyük hale geldi. Telefonu tutmak rahatsız ediciyse ve temel işlevlere erişmek zorluyorsa, büyük bir ekrana sahip olmanın pek faydası yok.

HUAWEI, ergonomiye öncelik veren ardından ekran boyutundan çok fazla ödün vermeyen bir akıllı telefon tasarladı. Sonuç HUAWEI nova 9 oldu.

6,57 inç ekrana sahip olmasına rağmen nova 9’un yatay uzunluğu yalnızca 73,7 mm, kalınlığı 7,77 mm ve yalnızca 175 gram ağırlığında. HUAWEI’nin benzersiz mühendisliği sayesinde, güzel OLED ekran paneli, alüminyum kasaya ideal bir şekilde uyum sağlamak için zarif bir şekilde kıvrılarak, değerli taş gibi hissettiren bir telefon ortaya çıkıyor: pürüzsüz, şık ve parlak.

Tabii ki HUAWEI’nin Nova Serisi’ni takip edenler nova 9’un göz alıcı görüntüsüne şaşırmayacaklar. Nova Serisi’nin 2016’daki ilk çıkışından bu yana HUAWEI, endüstriyel tasarımcılarının akıllı telefon alanında nadir görülen donanım işçiliğini elde etmek için gece gündüz çalıştığını gören bir “güzellik önce gelir” ilkesini izledi.

Nova 9’un ışık altında parıldayan ancak parmak izi bırakmayan ve mat cama göre elde daha az kayganlık camı bunun bir örneği.

Cevap bırakın